مقاله بررسی علت قرمز بودن رنگ خون برای بیشتر جانداران|پی وای

مقاله بررسی علت قرمز بودن رنگ خون برای بیشتر جانداران

نمونه ی دیگری از مجموعه فایل ها با عنوان مقاله بررسی علت قرمز بودن رنگ خون برای بیشتر جانداران آماده دریافت می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.
مقاله بررسی علت قرمز بودن رنگ خون برای بیشتر جانداران

در 8 صفحه ورد قابل ویرایش


مقدمه:

سوره حشر: آیه 23 و 24

فارسی: او است خدایی كه جز او معبودی نیست- همان فرمانروای پاك، سلامت، مؤمن نگهبان، عزیز، جبار، متكبر، پاك است- خدا از آنچه شریك می گردانند او است خدای خالق نوساز صورتگر بهترین نامها از آن اوست. آنچه در آسمانها و زمین است تسبیح او می گویند و او عزیز و حكیم است.

از این آیه پی می بریم كه آفرینش هیچ چیزی بیهوده و عبث نیست. و هر چیزی دلیلی برای خلقتش دارد. حال هزاران سال می گذرد و تنها عده ای هستند كه به ذره های اطراف خود می نگرند در زندگی ما چیزهای بسیاری وجود دارد كه به آن توجه نمی كنیم و آن را بدون آنكه دلیلش را بدانیم پذیرفته ایم. برای مثال:

چرا باید آسمان ما آبی باشد؟ چرا انسان از خاكی آفریده شده است كه رنگ آن ثابت است ولی برخی سفید، سیاه و زرد هستند در حالی كه ماده‌ی خلقت آن خاك و یك رنگ می‎باشد؟ چرا رنگ گیاهان نیمی از طبیعت سبز می‎باشد؟ چرا خاك قهوه ای؟

خداوند تبارك و تعالی چه دلیلی داشته است كه گیاهان را سبز! (كلروفیل آن را سبز آفرید) او قادر است به تمامی بایدها و نبایدها، ممكن ها و غیرممكن ها بی شك دلیلی دارد. كه آن را برای طبیعت و گیاهان برگزید. پس دلیلی هم دارد كه رنگ خون ما قرمز باشد. سرخی آن چه تاثیری بر سلوها و بدن ما دارد. امروزه با پیشرفت علم روانشناسی و علم زیست شناسی می‎توان تا حدودی به دلیل آن پی برد. از دیدگاه زیست شناسی خون بیشتر جانداران بعد از اشتقاق از نیای اولیه تغییر كرده و قرمز شده ولی پیشرفت علوم و شاخه های مختلف آن به ما می‌گوید كه كائنات و جهان هستی آنگونه تصور می كنیم تنها در سه بعد محدود و محصور و فرهنگ آنها نبوده و مانند ماشینی نیست كه از جزئیات و قطعات آن هر كدام تنها وظیفه‌ی خویش را انجام دهند بلكه هر كدام از عوامل موجود در طبیعت و جهان هستی دارای قواعد خاص خودش است. و با تأثیرپذیری از سایر عوامل و جزئیات كائناتی خود بر دیگر عوامل تأثیر می گذارد و می دانیم كه همه‌ی علوم با هم در ارتباطند. علم پزشكی تنها به عوامل آزمایشگاهی و دیده بسته نیست بلكه علوم دیگر همچون روانشناسی، متافیزیك و … با آن در ارتباط است.


تعریف رنگ:

رنگ جز لاینفك نور است، زمانیكه نور به امواج نوری مختلفی تبدیل می گردد در صورت (جذب یا شكستگی) رنگهای گوناگونی را از خود به وجود می‎آورد. این حالت دقیقا شباهت زیادی به منشوری دارد كه در برابر شعاع نوری خورشید قرار می‎دهیم. زمانیكه نور خورشید از قسمتی وارد منشور می‎شود از طرف دیگر حالت رنگین كمان را پدید می‎آورد. كه در نهایت هفت رنگ تشكیل شده كه حالت رنگین كمان را ایجاد می نماید تنها قسمت كوچكی از مجموعه طیف نوری است كه به صورت رنگ دیده می‎شود. هر رنگی در واقع تن و نوع مختص به خود را دارد كه منحصر به خودش است هر رنگی خصوصیت جذب انعكاس نوری خاصی نسبت به خود دارد و اشیا هم به دلیل میزان جذب و انعكاس نوری كه به دلیل داشتن رنگهای منحصر به خود نشان می دهند باعث می گردند كه رنگهای آن‌ها قابل تشخیص باشد.

رنگها با فركانس های گوناگون مدام در حالت ارتباط و تأثیر پذیری و تأثیر گذاری خاصی با مناطق مختلف بدن هستند زیرا رنگها دارای طول موج با فركانسهای بسیار بالایی هستند كه برخی در میان آن‌ها از این خصوصیت مبرا بود و قسمتهایی از بدن كه دارای انرژی خاصی هستند در تأثیر و تاثر با رنگها صرف انرژی كمتری نیاز دارند.

رنگ ها:

رنگ ها به سه قسمت اصلی تقسیم می‎شود. نخستین گروه رنگها (گروه اصلی) رنگ های قرمز، زرد،‌ آبی می باشند كه از تركیب این سه رنگ رنگهای تركیبی دیگری پدید می‎آید. كه از تعداد اصلی بیشتر هستند كه گروه دوم نام می گیرند. گروه سوم از تركیب رنگهای گروه دوم می‎باشد.

تاثیرات رنگ قرمز:

رنگ سرخ بی‌نهایت روح افزا و جان بخش است. این رنگ به لحاظ داشتن خصوصیات چند باعث می گردد كه چاكراها (مراكز پراكندگی انرژی در بدن) به حركت بیفتد و به سبب احراز انرژی شدید در خود باعث می گردد كه تحریكات و احساسات فیزیكی و عوامل و اسباب فیزیكی فرد را بیدار سازد و همین بیداری آن‌ها را به شدت به فعالیت وامی‌دارد البته این رنگ احساست مربوط به انتقام، كینه، بی منطقی، جسارت، عشق و سكس را تهیج می‌كند.

تحقیق بررسی علت قرمز بودن رنگ خون برای بیشتر جانداران

پژوهش بررسی علت قرمز بودن رنگ خون برای بیشتر جانداران

مقاله بررسی علت قرمز بودن رنگ خون برای بیشتر جانداران

دانلود تحقیق بررسی علت قرمز بودن رنگ خون برای بیشتر جانداران

بررسی علت قرمز بودن رنگ خون برای بیشتر جانداران

علت قرمز بودن رنگ خون

جانداران